İstanbul Firma Rehberi

Ayakkabı Modası 2019

Ayakkabı Modası 2019

Ayakkabı dolabımızın vazgeçilmez parçasıdır. Özellikle kadınlar ister ki her elbiseye uygun ayakkabısı olsun. Hatta kadınların mini hazinesi desek yeridir. Peki ayakkabıları alırken neye göre almalı? İnceleyelim

Ayakkabı alırken neye dikkat etmeli

Ayakkabı skalası oldukça geniştir. Renginden tutun da topuk boyuna birçok şey önemli kıssadır. Tercih ederken elbette bütçemizi düşünerek hareket etmeliyiz. Bütçemizi düşünürken rahatlıktan da ödün vermemeli. Ayak sağlığını koruyan ve ortopedik ayakkabılar tercih etmeye özen göstermelisiniz. Küçük bir not olarak şunu da eklemekte fayda var değişik topuk ve taban boyu tercih etmek ayak sağlığını koruyacaktır. Şöyle örneklendirelim; uzun süre düz ayakkabılar giymek düz taban olmanıza sebep olabilirken sivri buruna sahip stilettolar ise “hallus vagus” yani  baş parmaktaki kemik çıkıntısına sebep olabilir.

Trend modeller

Trend modelleri değerlendirirken ayakkabılığınızda bulundurmanız gereken ana parçalardan bahsedelim.

  • Özellikle beyaz spor ayakkabı günlük hayatınızda kurtarıcı olacaktır. Mom ya da boyfrend bir kotun altında şüphesiz kurtarıcı bir parçadır.
  • Bilekte biten süet ya da deri bir bot da kombinlerinizin olmazsa olmaz parçasıdır. Şık bir etek elbise ya da pantolon neyle giyerseniz giyin şık gözükecektir.
  • Çorap çizmeler ise 2000li yılların başında moda olsa da günümüze taşınan bir parçadır. Mini bir etek ya da elbise ile giydiğinizde gayet çık gözükeceksiniz. Burada önemli olan nokta çizmenin bitiş kısmı ile eteğin bitiş kısmı arasında 4 parmak fark olmasıdır.
  • Loofer ya da oxfort ayakkabıların fazla maskülen bir çizgisi olduğu kesin ancak maskülen tarz seviyorsanız ya da kurumsal bir firmada çalışıyorsanız muhakkak ayakkabı dolabınız da yer almalı.
  • Stilettolar ise hem iş hem gündelik hem de şık davetlerin kurtarıcısı parçası olduğu şüphesiz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ