İstanbul Firma Rehberi

Cilt Bakım Önerileri

Cilt Bakım Önerileri

En değerli kıyafetiniz cildiniz. Vücudunuzdaki en büyük organ ve çeşitli sebeplerle nem kaybederek koruyabilir hatta yaralara sebep olabilir. Bunu önlemek için neler yapmalıyız. 

Bol Su için

Su vücudumuzun temel taşıdır. Yetişkin bir bireyin günde 8-10 bardak su içmesi gerekir. Su içerisindeki oksijen bileşenleri ile cildinizi tazeleyecek ve kolojen denen yapının oluşmasını sağlayarak cildinize sağlık ve güzellik sunacaktır.

Güzel uyuyun

Güzel ve kaliteli uyumak bütün vücudunuza iyi geldiği gibi cildinize de iyi gelecektir. Ergenlik döneminde salgılanan growth hormon ergenlik sonrasında da salgılanarak cildin genç kalmasını sağlar. Bunun için saat 00:00 – 04:00 arasında uyuyor olmak gerekir çünkü bu hormon uykunun derin evresinde salgılanır.

Stresten uzak durun

Stres hayatımızı olumsuz etkileyen ve ruh sağlığımızla beraber fiziksel olarak da çöküşe sebep olan bir etmendir. Stres cildi kurutmakla kalmayıp doku bütünlüğünü bozabilecek kadar önemli bir etmendir. 

Cildinizi nemlendirin

Yazın güneş kışın ayaz derken cildiniz nem kaybedecektir. Bunu önlemek için cildinizi makyajınızı temizledikten sonra her gece uygun nemlendiriciler ile nemlendirmeli gündüzleri ise muhakkak güneş koruyucu kremler kullanmalıdır.

Mutlu olun

Mutluluk ya da pozitif olmak size çok şey kazandıracaktır. Sadece ruhen değil fizeken de size çok fazla artı katacaktır. Mutlu olduğunuz sürece endorfin denilen hormon salınarak yalnızca ruh sağlığınızı değil beden ve cilt sağlığınızı da düzeltecek ve koruyacaktır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ