İstanbul Firma Rehberi

Eminönü’nde Ne Yapılır Nerede Gezilir?

Eminönü’nde Ne Yapılır Nerede Gezilir?

İstanbul denince akla ilk gelen semtlerden biridir eminönü. Tarihi yapısı bir yana içerisinde barındırdığı her bütçeye uygun çarşılarla da meşhurdur. Ayrıca kişi başı 25 lira gibi bir fiyata burada boğaz turu da yapabilir,  balık ekmek yiyebilirsiniz.

Galata köprüsü

Eminönü’nü Karaköy’e bağlayan köprüdür. Haliç’in orta yerinde yürüyebileceğiniz gibi burada balık avlamak da mümkün.

PTT müzesi

Bir örneği anakarada da bulunan müzedir. Cumhuriyet tarihinde postacılığa ait her şeyi bulabildiğiniz gibi 2. Mahmut’un posta teşkilatının ilk ürünlerini de görebilirsiniz.  Pul telefon telgraf postaneciliğe dair ne ararsanız bu müzede var.

Mısır çarşısı

Mısır çarşısı denilince akla ilk baharat gelir belki ama her ne ise aradığınız mısır çarşısında bulmanız mümkün. Altı kapısı bulunan bu L şeklindeki çarşı inin en meşhur kapısı haseki kapısıdır. Adım attığınız an nostaljik bir kapı açılır ve dükkanları gezerken sanki tarihin eski tozlu raflarında gibi hissedersiniz.

Yeni cami

Turistlerin oldukça ilgisini çeken bir camidir. Gerek iç mimarisi gerek dış mimarisi oldukça güzeldir. 16. Yüzyıldan günümüze taşınan eşsiz bir cami

Gülhane parkı

Topkapı sarayının bahçesi iken 1912 yılında park oldu ve tarihe eşlik eden bir ruhu var.

Yerebatan sarnıcı

Ayasofya caminin çok yakınında bulunan bu sarnıç ilk çağdan günümüze kadar uzanmış ve hala içinde su vardır. Yapıldığı dönemde ise şehrin su ihtiyacını karşılamıştır.

Sirkeci tren garı

Alman mimar tarafından 19. Yüzyılda inşa edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ