İstanbul Firma Rehberi

Güzel Kirpikler İçin Öneriler

Güzel Kirpikler İçin Öneriler


Her kadının hayali film yıldızları gibi kirpiklere sahip olmaktır. Yelpaze gibi sıralı tek tek ve uzun kirpikleri her kadının sahip olmak istediği türdendir. Ne yazık ki çevresel etkenler ve makyaj sebebiyle kirpikleri dökülmekte. Ne yapmak gerekir? Adım adım inceleyelim.

Güzel Kirpikler İçin Adım 1

Makyajınızı temizlemeden uyumayın. Belki de en büyük etmenlerden biri kadınların günün yorgunluğuyla makyajını temizlemeden uyumasıdır. Her kadın makyajı bakımlı olmak sanıyor fakat makyaj kadar temizlemesi de bakımdır. Ten ve göz makyajınızı uygun ürünle sildikten sonra mutlaka uygun yıkama jeli ya da köpüğü ile yıkamanız tavsiyemizdir.

Güzel Kirpikler İçin Adım 2

Kimliklerinizi tarayın. Unutmamak gerek ki kirpiklerimiz daha uç noktada yer aldığı ve makyaj ile yeterince kanlanmasını önlediğimiz  için kirpiklerinizi tarayarak dolaşımını güçlendirebilirsiniz. Temiz bir rimel fırçasıyla bu mümkün.

Güzel Kirpikler İçin Adım 3

Kirpiklerinize vazelin sürün. Vazelin içerisindeki nem ile kirpiklerinizin kuruyup dökülmesini önleyecektir. Temiz bir rimel fırçasına bir miktar vazelin sürerek kimliklerinizi tarayabilirsiniz. 1 ay düzenli kullanımda hem daha koyu hem de daha gür kirpiklere sahip olacaksınız.

Güzel Kirpikler İçin Adım 3

Bakım yağları sürün. Özellikle hintyağı, bademyağı ve zeytinyağı kirpiklerinize iyi gelecektir. Bu yağları ister karıştırarak ister ayrı ayrı sürebilirsiniz. Uyumadan 1-2 saat önce sürmeniz önerimizdir. Kulak çubuğu ile uygulayıp uyuyun ve sabah ılık su ile durulayın.

Güzel Kirpikler İçin Adım 4

Stresten uzak durun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ