İstanbul Firma Rehberi

İşte Kadın Modası

İşte Kadın Modası

Dünya değiştikçe kadınlar iş hayatının daha çok içerisinde yer almaya başlıyor. Tabi bununla birlikte şıklık yarışının baş göstermesi de olası bir durum. İş yerinde olabildiğince rahat ve şık şeyleri tercih etmeli. Dantelli ya da tül olup iç gösteren şeyler kullanım ve iş ortamında hoşluk açısından pek doğru bir seçenek olmaz.

Nasıl gömlekler bluzlar seçmeli

Çok fazla gömlek ve bluz çeşidi var ama iş yeriniz kurumsal ise tek renk düz bir gömlek oldukça doğru bir tercih  olacaktır. Peki hiç mi desenli gitmemeli? Tabii ki desenli gömlek ya da bluzları tercih edebilirsiniz fakat böyle durumlarda dikkat etmeniz gereken husus detayları yoğun gömlek ya da bluzlarda sade ya da tek renk etek pantolon kullanmaktır.

Nasıl bir pantolon yada etek

Birçok pantolon çeşidi var bunları bel ya da paça boyutuna göre kategorize edebiliriz ancak iş yerinde en ideali yüksek bel olacaktır. Düşük ya da ara bel pantolon ile çalışmak pek rahat olmayabilir. Etek konusunda ise boyu oldukça önemli. İlk izlenimi kılık kıyafetimizle verdiğimizi unutmamak gerek. Bu bağlamda bakıldığında kılık kıyafetimize oldukça dikkat etmeliyiz ve eteği boyuna göre kombinlemeliyiz. Örneğin mini bir eteğin üzerine düz renk bir gömlek oldukça çık olacaktır.

Ayakkabı

Ayakkabı bir tamamlayıcı unsurdur. Rahat ve şık olmakta fayda var. Bizim önerimiz kalın topuk stiletto ya da loofer diye tanımlanan düz ve maskülen ayakkabılar olacaktır.

Bonus: takılar

Her kadın takıp takıştırmayı sever fakat iş yerinde bu dozunda olmalıdır. Büyük takıları tercih etmek çok doğru olmaz iken rahat etmenize sıkıntı oluşturmuyorsa tabi ki tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ