İstanbul Firma Rehberi

Kilo Kontrolünde Sağlıklı Beslenmenin Yeri Nedir?

Kilo Kontrolünde Sağlıklı Beslenmenin Yeri Nedir?

Kilo kontrolünde sağlıklı beslenmenin yeri nedir? sorusunun cevabı aslında zor değildir. Zayıflamak için ne yemek yemeyi bırakmalıyız ne de az yemeliyiz. Bir insan doğal yiyecekler tüketerek hem vücudunu hastalıklardan korur hem de fit bir görünüme kavuşur. Kişi zararlı besinlere yöneldiği zaman fit bir görünüme sahip olma ihtimali zorlaşır. Çağımızda çoğu insanda görülen obezitenin başlıca nedenlerinden birisi zararlı gıda almadır. Zararlı besinlerden uzak durma zayıflamada önemli rol oynar. Bir insan diyet yapmadan doğru yemek yiyerek zayıflayabilir. Zayıflamak için illa az yemek yemek şart değildir. Doğru besinler alarak, spor yaparak çok rahat kilo verilebilir. Eğer yemek yemeyi alışkanlık haline getirdiğimiz gibi bunu da alışkanlık haline getirirsek zayıflamak çok daha kolay olacaktır. Artık zararlı yiyeceklere ihtiyaç duymayacak ve daha zinde bir hayata adım atacaksınız. Her zararlı besin ileride yaşayacağınız bir hastalığa yakalanma oranınızı artıracaktır. Köyde yaşayan insanlar zararlı gıdalar tüketmezler bu nedenle obezite görülme ihtimali oldukça düşük seviyededir. En iyi yaşam tarzı da budur.

Tatlı Yemenin Önüne Nasıl Geçilir

Tatlı yemek yerine önce bir bardak su veya süt tüketilebilir. Meyve düşük kalorili ve doğal bir alternatif olacaktır. Süte tarçın ekleyerek tüketebilir, yoğurda meyve eklenebilir. Çikolata olarak’ta bitter çikolata önerilmektedir.

Dengeli Yaşamda Suyun Önemi 

Su içme miktarı kilo, egzersiz, yaşadığınız yere göre değişir. Günde en az 2 litre su tüketilmesi gerekir. Çünkü su besinlerin emilimini sindirimini sağlar. Besinlerin metabolizmada sindirildikten sonra dışarı atılmasında rol oynar. Suyun kalorisi yoktur. Midede doygunluk hissinin oluşmasına yardımcı olur. Su içerek hem zayıflamak hem de genç ve güzel bir cilde de sahip olmak çok kolaydır. Su yaşamın vazgeçilmezi olduğu gibi dengeli tüketiminde ana unsurudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ