İstanbul Firma Rehberi

Kinoa Tohum Nedir

Kinoa Tohum Nedir

Günümüzde çeşitli sağlık problemleri ve zayıflama konusunda yararlı olabilecek çeşitli besin, bitki ve bitki tohumları bulunmaktadır. Bunlar arasında son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan kinoa tohumu bilinçli tüketildiği takdirde sağladığı yararlar konusunda kendinden oldukça söz ettirmektedir. Peki, o zaman kinoa nedir?

Kinoa Tohumu

Son zamanlarda yaygın olarak kullanılan kinoa tohum, birçok insanda ‘ kinoa nedir? ‘sorusu uyandırmaktadır. Kinoa, tarihi İnkalar dönemine dayanmakta olup Güney Amerika’da yer alan dağlarda yetişen besin değeri oldukça yüksek bitkilerdir. Tahıl türü değildir fakat görüntü itibari ile tahıllara benzemektedir. Yüksek besin değerine sahip kinoa tohumu bu özelliği nedeniyle oldukça yaygın kullanılmaktadır. Ayrıca uzay yolculuğuna çıkan astronotların besin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile NAsa tarafından da kullanılmaktadır.

Kinoa Tohumunun Faydaları

Kinoa tohumu, çeşitli gıdalar sayesinde vücuda alınan çoğu besin maddesinin hepsini kendi bünyesinde barındıran bir besindir. Bu nedenle Bilinçli kullanıldığı takdirde insan sağlığı ve herhangi bir sağlık problemi için oldukça etkili faydalar sağlamaktadır.

Kanseri önlemek gibi önemli bir özellik taşıyan kinoa tohum kalp ve kalp damarları sağlığı, diyabet, yüksek tansiyon problemleri ve kansızlık gibi hastalıkları için fazlasıyla yararlı olmaktadır. Ayrıca kinoa tohum kemik ve dişlerin dayanıklılığını arttırmak, anne sütü oluşumunu sağlamak veya arttırmak gibi özelliklerin yanı sıra antioksidan olmasıyla beraber hazımsızlık problemlerine de çözüm imkânı sunmaktadır.

Tokluk hissi yaratmakta olup içerdiği zengin kalsiyum ve protein sayesinde metabolizmayı hızlandırmakta ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ