İstanbul Firma Rehberi

Kinoa Tohumu Faydaları

Kinoa Tohumu Faydaları

Zengin bir besin değerine sahip olan Kinoa görüntü bakımından tahıla benzemektedir. Fakat görüntüsü gibi yapısı da tahıl değildir. Peki, kinoa nedir? Dünya genelinde giderek popülerliğini arttıran bitki pek çok kişide merak uyandırarak kinoa nedir? sorusuna yanıt aramaya yöneltmiştir.

Kinoa Nedir?

Buğday görünümlü olsa da lezzet ve besin değeri olarak ıspanakgiller ailesine daha yakın olan bitki temel amino asitleri bünyesinde barındırdığı için protein açısından da oldukça kaliteli bir besindir. İçerisindeki yoğun lif değerinin yanı sıra pek çok vitamine sahiptir. Kinoa tohumu magnezyum ve fosfat bakımından da besleyici özelliktedir. Kinoa tohumu bitkisinin insan sağlığı açısından saymak ile bitmeyen faydaları bulunuyor.

Kinoa Tohumu Faydaları

İyi bir antioksidan olan Kinoa tohum bitkisi vücudun temizlenmesine ve zararlı bakterilerden arınmasına yardımcı olur. Ayrıca doğum sonrasında anneler tarafından tercih edilmektedir. Çünkü Kinoa tohum anne sütünü de arttırıcı bir etkiye sahiptir. Anemi olarak da bilinen ve vücutta yorgunluk ve enerji kaybı gibi pek çok sıkıntının kaynağı olan kansızlığa karşı da oldukça etkili bir besin kaynağı olan bitki kalsiyum bakımından da güçlü olması sebebi ile dişleri ve kemiklere faydalıdır.

Yararları sayılamayacak kadar çok olan tohum diyet uygulayanlar için de ideal bir besin şeklidir ve tansiyonu da kontrol altına almaya yardımcı olur. Hazmedilmesi oldukça kolay olan Kinoa içerisinde glüten olmaması sebebi ile de çöl yak hastalarının rahatlıkla tüketebileceği besinler arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ