İstanbul Firma Rehberi

Radeon RX 5000 ekran kartlarında siyah ekran hatası can sıkıyor

AMD’nin Polaris ile yakaladığı önemli çıkışı Navi mimarisi ile tekrar etmeye başladığı dönemde can sıkıcı haberler gelmeye başladı. Radeon …

Radeon RX 5000 ekran kartlarında siyah ekran hatası can sıkıyor

AMD’nin Polaris ile yakaladığı kıymetli çıkışı Navi mimarisi ile tekrar etmeye başladığı devirde can sıkıcı haberler gelmeye başladı. Radeon …Radeon RX 5000 ekran kartlarında siyah ekran kusuru can sıkıyor
AMD’nin Polaris ile yakaladığı kıymetli çıkışı Navi mimarisi ile tekrar etmeye başladığı periyotta can sıkıcı haberler gelmeye başladı. Radeon RX 5000 serisinde kimi kullanıcılar siyah ekran kusuru alıyor.

Can sıkıcı hata

Belirli senaryolarda ekranın aniden kararması sorunu aslında geçen yıldan bu yana mevcut gelgelelim uzun bir vade süreksiz bir mesele olduğu kanısı vardı. Geçen yılın sonlarından itibaren meselenin ciddiliği ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir Sunucular için Radeon Pro W5500 hızlandırıcı tanıtıldı

Reddit üzere pek çok platformda paylaşılan ve AMD’nin de kabul ettiği siyah ekran meselesi açıklamalara nazaran RX 5700 serisi yüklü gidiyor. Görüntü izlerken, oyun oynarken yahut iki işi tıpkı anda yaparken ekran bir anda siyaha bürünüyor.

Radeon 20.0.3 sürüm notlarında internet tarayıcısı yahut Discord üzere art planda çalışan pratiklerde donanım hızlandırmasının kapatılması tavsiye edilmiş. Bununla birlikte donanım hızlandırmasını kapadığı halde siyah ekran kusuru ortamlar var. İşin garip tarafı birtakım Vega ve Polaris ekran kartlarında daaynı hayatı yerler mevcut.

AMD sorunu tam olarak tespit edebilmiş değil. Bu bakımdan elini çabuk tutması ve sorunu gidermesi koşul çünkü tam ivme kazandığı bir periyotta Navi mimarisinin bu türlü bir sorun ile müsabakası kayıp yaşatabilir.

Kaynaklar bu tıp cürüm alan kullanıcıların Radeon sürücülerini kaldırarak yine kurmalarını yahut PCIe standardını anakartın otomatik olarak algılaması özelliğini faal tutmaları tavsiye ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ