İstanbul Firma Rehberi

Teknolojinin Zararları

Teknolojinin Zararları

Biliyoruz ki teknoloji çağında yaşıyoruz hatta günümüz çocuklarına bilgisayar çocukları diyoruz. Dijital platform hayatımıza birçok yenilik kattı. Yemekler bile tek tıkla kapımıza kadar geliyor. Home Office  çalışmalar yaparak iş teriyle alakalı işlerimizi bile oturduğumuz yerden halk edebiliyoruz. Tatilde şezlongda uzanırken mailleri kontrol edebiliyor hatta direktifleri verebiliyorum. Okul hayatında daha okula gitmediğimiz günlerde dersleri internetten takip ederek derslerden geri kalmıyoruz. Hediye almak için bile dışarıya çıkmaya gerek kalmadan online alışveriş sitelerinden tek tıkla sevdiklerimize hediyelerini göndere biliyoruz. Hatta fatura sırası bile beklemeye gerek kalmadan fatura ödemelerini online olarak yapabiliyoruz. Peki faydaları yanında zararları neler

Zararları

  • İnsanlar kendilerini sosyal hayattan soyutlarken iletişim yetisini kaybediyor ve yalnızlaşıyor. Sanal ortamı ve sanal ortamdaki kişileri arkadaşı ilan ediyor ve içe kapanık bir hal alıyor.
  • Sosyal iletişim azalıyor. Yani insanlarla yüz yüze gelmeye gelmeye insanlarla yüz yüze gelince ne konuşacağını nasıl bir iletişim kuracağını bilemiyor.
  • Obezite gibi çağımızın vebasına sebep oluyor. Ne yazık ki fast food ve teknolojinin getirdiği hareketsiz yaşam ile insanlar obezite oluyor.
  • Depresyon gibi insanın ruh sağlığını bozan bir hastalığa sahip olarak sosyal platformlarda yaşadıklarının etkisini gerçek hayata yansıtıyor.
  • Uyku bozukluğuna sebep olarak insanlar günün çoğu zamanı sosyal ağlarsa geçiriyor. Hatta çoğumuzun ilk baktığı da son baktığı da telefonumuz oluyor.
  • Belki de en kötüsü şiddet artıyor.  İletişim yerimizi kaybetmemiz ve aplikasyonların şiddet mesajları yüzünden insanlar saldırgan hale geliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ